Monday, April 16, 2018

Friday, April 13, 2018

gone


gone: Elliott Broidy, Republican National Committee deputy finance chair, resigned.

gone


gone: Nadia Schadlow, Deputy national security adviser, resigned.

Thursday, April 12, 2018

gone


gone: Ricky Waddell, Trump's Deputy National Security Adviser, resigned.

Tuesday, April 10, 2018

gone


gone: Tom Bossert, White House homeland security adviser, resigned.

Monday, April 09, 2018

gone


gone: Michael Anton, Trump’s National Security Council spokesperson, resigned.

Tuesday, April 03, 2018

gone


gone: DJ Gribbin, Trump's top infrastructure advisor, resigned.

gone


gone: Todd Johnson, former Trump campaign state director in New Mexico and later political appointee at the Department of Defense, resigned.